U ZAVODU ZA ZAŠTITU ZDRAVLJA “ŽELEZNICA SRBIJE” TEST PROVERE ANTITELA NA KORONA VIRUS
U prostorijama Zavoda za zaštitu zdravlja “Železnice Srbije” Savska 23, od 1. juna građanima je omogućeno da na lični zahtev urade test i na taj način provere da li imaju antitela na korona virus.
-Svi zaiteresovani građani ovaj test na antitela (kvalitativni test) u Zavodu mogu da urade svakog radnog dana od 10 do 12 časova. Ovaj termin smo odredili radi lakšeg funcionisanja labaratorije, ali i zbog bezbednosti svih naših pacijenata, rekao je prim. Dr Vlado Batnožić, direktor Zavoda za zaštitu zdravlja “Železnice Srbije”.
Odluku o mogućnosti provere antitela na korona virus, na lični zahtev, doneo je Krizni štab Srbije na sednici koja je bila održana u sredu 27. maja. 2021. godine.
Građani koji žele da provere nivo antitela na korona virus, za ovu uslugu treba da izdvoje 1.200 dinara.